KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12755326
nr 1275 5326
Sven Hellström
(f. 1906), Sverige
Oljemålning, Hus. Signerad, daterad 1939. Olja på pannå, 42x52 cm
Sven Hellström, svensk målare född i Stockholm 1906.
Utrop:
500 kr
måndag 16 september 2019
kl 18:28:47
Lis Husberg (f. 1920)